Haberler

Genel Haber

Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, 26 Ağustos’ta başlayan 30 Ağustos 1922’de zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Savaşı ile yurdumuz düşman işgalinden kurtarılmış, ulusumuz özgür ve bağımsız yaşama onuruna kavuşmuştur.

Genel Haber

 Geleneksel ZAFER YÜRÜYÜŞÜMÜZ 25 Ağustos 2023 günü saat 18.00 de Eskişehir Ulus Anıtında kitlesel basın açıklamasından ardından  Afyonun Şuhut ilçesinde gerçekleşecektir. 05058308033 nolu tf isimlerinizi yazdırabilirsiniz. (Etkinlik ücretsizdir).

Genel Haber

Laik bir ülkede din görevlilerinin çalışma alanı, yeri; ibadethanedir. 
Bilimin hakim olduğu okullarda yalnızca pedagoji eğitimi almış öğretmenler ders verebilir. 
Türkiye laik bir ülkedir. 
Ve okullarımızı her ne ad altında olursa olsun din görevlilerine teslim etmeyeceğiz. 

Genel Haber

Büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün, Samsun'a çıkarak, bağımsızlık ve özgürlük meşalesini yakmasının 104. Yıldönümü, ulusumuza kutlu olsun!
Tam 104 yıl önce 19 Mayıs 1919’da, bir ulus, Mustafa Kemal Atatürk ve yoldaşlarının öncülüğünde kendi kaderine el koyarak, var olma mücadelesini başlattı.

Genel Haber

Şube müdürlüğü 400
Şeflik 2 bin 
Memurluk 3 bin 
Saymanlık 57 
Başvuru:29 Mayıs -7 Haziran
Sınav Tarihi: 9 Temmuz
Sonuç: 4 Ağustos

Genel Haber

İşçi sınıfının Uluslararası Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü olan 1 Mayıs, bu yıl Türkiye’de bir bayram olarak kutlanmaktan her zamankinden daha uzaktır.
Yanlış ekonomi politikalarında inat edilmesiyle emeğin her gün biraz daha değersizleştiği ülkemizde, yaşanan ekonomik kriz emekçileri nefes alamaz hale getirmiştir.

Genel Haber

İktidarda olduğu 21 yılda ülkemizi üretmeden tüketen bir ülke haline getiren, kâr eden kamu kurumlarını bir bir özelleştiren, yanlış ekonomi ve dış politika hamlelerinde inat ederek yurttaşı enflasyon altında ezen iktidar, şimdi temize çekemediği bu tabloyu algı oyunlarıyla, laf illüzyonlarıyla saklamaya çalışmaktadır.

Genel Haber

Bugün, ulusumuzun bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin en önemli sembollerinden biri olan İstiklal Marşı'nın kabulünün yıldönümüdür.

Ulusumuz, Birinci Dünya Savaşı'nın ardından varlığına ve bölünmez bütünlüğüne yönelen tehditlere karşı tarih önünde büyük bir sınav vermiş, Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde başlattığı Kurtuluş Savaşı'nı başarıya ulaştırmıştır.

Genel Haber

8 Mart 1857 yılında New York’ta tekstil sektöründe çalışan yüzlerce kadın düşük ücretlerini, uzun çalışma saatlerini ve insanlık dışı çalışma koşullarını protesto etmek için greve gitti. Greve müdahale edilmesi sonucu 129 kadın işçi yanarak öldü. 1910 yılında 2.

Genel Haber

Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş'in 27 Şubat tarih ve 2023/46 sayılı Dayanışma Hesabı hakkındaki kararı gereği, yurdumuzda gerçekleşen deprem felaketinde yaralarımızı sarmak adına üyelerimiz arasında dayanışma başlattık.

Birleşik Kamu-İş Görenleri Sendikaları Konfederasyonu Dayanışma Hesap Bilgileri:

İBAN: TR 80 0001 0016 8350 3830 5950 07