Duyurular

Etkinlik

Cumhuriyetimizin 100.Yılında Atatürk'ün aydınlık yüzleri "Canlı Müzik, Şiir Dinletisi ve Yemek" etkinliğimizde buluşuyor. 

27 Ekim 2023 Saat 18:30

YER: Gayret Mahallesi İvedik Caddesi No: 33 Yenimahalle Belediye Binası 

Menü: Kırmızı Et

           Pirinç Pilavı

           Ordövr Tabağı

Etkinlik

SABAHATTİN ALİ SABAH YILDIZI

11 Ocak 2023 - Saat: 19.30
 

Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi 

Sabahattin Ali Konferans Salonu

Genel Duyuru

Uzman öğretmen ve başöğretmenlik için, Millî Eğitim Bakanlığı resmî eğitim kurumları ile özel öğretim kurumlarında görev yapan öğretmenlerin Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınavı başvuruları ile sınavdan muaf olanların başvuruları basvuru.meb.gov.tr adresi üzerinden bugün itibarıyla başladı.Genel Duyuru

Sözde Öğretmenlik Meslek Kanununa tepkimizi meclisin açıldığı gün, 1.meclisin önünden aylardır yaptığımız gibi bir kere daha haykıracağız. Eğitim-İş etkili sendikaciliğina devam edeceğiz.

Genel Duyuru

Değerli meslektaşlarımız;
Hepinizin bildiği gibi zaten bin bir fedakarlık ve zorlukla icra ettiğimiz mesleğimiz, Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun barındırdığı yeni tehlikelerle karşı karşıyadır. 

Genel Duyuru

Merkez Yönetim Kurulumuzun 14/09/2022 tarih ve 507 sayılı kararı gereği, Beden Eğitimi, Spor, Müzik. Görsel Sanatlar.

Genel Duyuru

https://www.egitimis.org.tr/basin-yayin/kokartlar/ogretmene-saygi-440/#.YxXKUnZBxPYÖğretmenlik mesleğinin onuruna sahip çıkmak için sözde öğretmenlik meslek kanunun geri çekilmesi talebiyle başlattığımız “Öğretmene Saygı” eylemlerimiz kapsamında   Çalışma alanımız olan okulları da mücadelemizin bir

Genel Duyuru

Merkez Yönetim Kurulumuzun 29/08/2022 tarih ve 482 sayılı kararı gereği, 5-9 Eylül 2022 tarihlerinde yapılacak olan Öğretmenler Kurul toplantılarında okunmasına karar verilen metin aşağıdadır.

 

 

Genel Duyuru

 

20/07/2007tarih ve 26588 sayılı Resmî Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren2007/21 numaralı Başbakanlık "promosyonlar” konulu genelge ile promosyon uygulaması yeniden düzenlenerek yürürlüğe girmiş olduğu bilinmektedir.

Etkinlik

Merkez Yönetim Kurulumuzun 08/08/2022 tarih ve 463 sayılı kararı gereği;

Genel Duyuru

,Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınavı, uzman öğretmen ve başöğretmen unvanı için ayrı ayrı olmak üzere Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü (ÖDSGM) tarafından 19 Kasım 2022 Cumartesi günü 81 ilde yapılacaktır.