Eğitim-İş Ankara 1 Nolu Şube
 
 Emanet - Bir İnancın Destanı oyunu

Emanet - Bir İnancın Destanı oyunu

30 Aralık 2019 13:04 | 1516 kez okundu

 Bir İnancın Destanı oyunu, 4 Mevsim Tiyatro Salonu'nda sizlerle...

“Nazımca” oyunununda yazarı olan Hasan Özaşlamacı'nın yazıp yönettiği, klişe ve ajitasyonun uzağında yarı belgesel bir Atatürk biyografisidir.

"Suriye cephesine giderken “müttefik” Alman generali Falkenhayn, “kişisel zorunluluklarında kullanması için” yedi küçük sandık dolusu Altın yollar Mustafa Kemal’e. ”Levazım subayıma senet karşılığı teslim edin,ya da geri götürün altınlarınızı”diyerek kovar Alman subayını…

Çünkü, “ekonomik bağımsızlık olmadan siyasi bağımsızlık olmaz “diyen bir Mustafa Kemal'den, yaşadığın ülkeyi sevmek ,onun her çalısını, deresini, ağacını ve içinde yaşayan canlıyı sevmektir diyerek, 1930'ların Türkiyesi'nde, bir ağacın dalını kestirmemek için Yalova'daki köşkü 5 metre öteye taşıtan bir Mustafa Kemal hikayesidir.

Kadın dünyanın öteki yarısıdır diyen ve Türk kadınına birey olma,seçme seçilme haklarını Avrupa Fransa'sından 10 yıl önce tanıyan bir Atatürk hikayesidir.

Doruk ŞENGEZER, Sinem AKYÜZ, Nagihan YILDIZ, Yeliz KÖMÜRCÜ ve Barış DEMİRTÜRK’ün rol aldığı oyunda; sahnede devlet opera sanatçısı Seza KIRGIZ seslendiriyor oyunun şarkılarını..."

07 Ocak Salı

Yenimahalle  4 Mevsim Tiyatro Salonunda  

Üyelere özel ön sıralar 40 TL 

İletisim 05327139807

 
 

(0) Yorum

Güvenlik * Ad Soyad